Andrzej-Winnicki-homeopata-002Nazywam się Andrew Winnicki. Przyjechałem z Australii, gdzie dorastałem i zdobyłem wykształcenie.

Pierwszy raz miałem styczność z homeopatią w wieku 20 lat. Mój sceptycyzm minął bardzo szybko, kiedy po jednej dawce leku ustąpiła moja wieloletnia alergia skórna i coroczny, niedoopanowania silny katar sienny. Do dziś mam spokój z alergiami.  Bardzo mnie zafascynowało jak szybko i skutecznie zadziałały leki homeopatyczne. Bez jakichkolwiek skutków ubocznych.

Wybrałem ten kierunek medycyny, żeby w jak najbardziej skuteczny i bezpieczny sposób pomagać innym.

Po ukończeniu pięcioletnich studiów homeopatyczno-medycznych, dokształcałem się dalej w kierunku homeopatii klasycznej i klinicznej. W ostatnich latach do swojej praktyki włączyłem rownież gemmoterapię i zioła.

W 2000 roku, swój kilkumiesięczny staż odbyłem w „Bengal Allen Medical Institute” w Kalkucie, pod nadzorem Dr. Subrata Banerjea. W 2002 roku odbyłem kolejny staż w „International Institute of Advanced Homeopathy” w Kalkucie i Mihijam, pod nadzorem Dr. Parimal Banerji, konsultując około 60-ciu pacjentów dziennie.

To właśnie w Indiach poznałem jak ogromny potencjał mają leki homeopatyczne, jak poważne i zaawansowane choroby potrafią one leczyć, niosąc za sobą wspaniałe wyniki i radość w oczach ludzi.

Moim celem jest nieść pomoc cierpiącym i edukować w zakresie zdrowego stylu życia. Zasady zdrowia, takie jak zdrowe żywienie, nawadnianie organizmu, ruch, ćwiczenia fizyczne, przebywanie na świeżym powietrzu, przebywanie na słońcu, sen o odpowiedniej porze i jego jakość, całkowity odpoczynek – fizyczny i psychiczny jednego dnia w tygodniu, umiarkowanie, wstrzemięźliwość, pozbycie się urazów, przebaczenie, życzliwość, radzenie sobie ze stresem, wiara w skuteczność podejmowanych działań i zaufanie, są podstawą powrotu do zdrowia. Choroba jest konsekwencją, jaką ponosimy przez wieloletnie łamanie zasad zdrowia. Aby wyzdrowieć musimy odwrócić jej przyczynę. Nie możemy wyzdrowieć, robiąc coś zupełnie niezwiązanego z jej przyczyną.

Homeopatia, jak każdy inny sposób leczenia, ma swoje ograniczenia. Powód jest taki, że większość naszych chorób spowodowana jest niewłaściwym trybem życia. Sposób w jaki się odżywiasz, myślisz, postępujesz i radzisz sobie ze stresem, decyduje o tym, czy zostaniesz uzdrowiony i jak długo będziesz żył.

Moi pacjenci po krótkim czasie rozpoczęcia leczenia odczuwają ulgę w swoich dolegliwościach, kiedy inne metody stosowane długoterminowo przynosiły minimalne lub zerowe efekty.

Poniżej znajduje się lista uczelni, dyplomów, i organizacji, do których należę:

Uczelnie i dyplomy:
 • FICO Osteopathy Academy & Mazowiecka Uczelnia Medyczna (2019 -) na kierunku Studia Podyplomowe Medycyny Osteopatycznej
 • Middlesex University (London) (2020 – ) na kierunku Bachelor of Science (Honours) 
 • Absolwent University of Queensland w Brisbane, (2009); Wydziału Zdrowie Publiczne, gdzie uzyskałem Graduate Certificate in Health Studies in Clinical Epidemiology (Dyplom Studiów Wyższych z Epidemiologii Klinicznej) 
 • Absolwent Adelaide Training College of Complementary Medicine w Południowej Australii & Stephen Simpson Homeopathic Medical School w Brisbane, Queensland (1994 – 2000) gdzie uzyskałem Advanced Diploma of Homeopathic Medicine (DyplomMedycyny Homeopatycznej)
Staże i doświadczenie zawodowe:
 • Bengal Allen Medical Institute, w Indiach, z dr Subrata Kumar Banerjea
 • International Institute of Advanced Homeopathy, w Indiach, z dr Parimal Banerji
 • Długoletnia praktyka zawodowa, ponad 20 lat w Australii, i w Polsce
Organizacje:
 • Associate Fellow of the International Institute of Advanced Homeopathy (Indie)
 • Australian Register of Homeopaths
 • British Faculty of Homeopathy (Assc.)
 • Founding Member of the European Lifestyle Medicine Organization
 • Member of the Australasian Society of Lifestyle Medicine